התמקדות - Focusing

להתחבר לתת המודע דרך התחושה המורגשת

"מה שמנותק ממך, ואינך מרגיש אותו, נשאר כמו שהוא. כאשר הוא מורגש הוא משתנה."

מהי התמקדות?

התמקדות (focusing) היא דרך עדינה במיוחד להקשיב לגוף בפתיחות, חוסר שיפוט וחוסר ביקורתיות. אנחנו מקשיבים למשהו פנימי שנחווה בתוך הגוף שברגע הראשון קשה להביע במילים. הגישה מזמינה אותנו לחוות את התחושות שנוצרו בגוף ולמצוא לאט לאט את המילים הנכונות המתארות תחושות אלה.

התחושה הגופנית, במהלך ההתמקדות, מתחברת למחשבה, רגש, דימוי, מילה, ביטוי או צבע. כאשר אנחנו מקבלים את התחושות ללא שיפוט ומתארים אותן במילים- נוצרת תזוזה, יש הבנה, חל שינוי בתחושה ודבר חדש מגיע.

עם ליווי התמקדותי אנחנו מוזמנים לחקור את עצמנו דרך התחושה המורגשת בגוף. ההקשבה אל תחושות הגוף מאפשרת לנו להבין את עצמנו, בצורה עמוקה ומחברת אותנו אל אנרגיית חיים שיש בה תנועה קדימה אל מקום נכון וטוב יותר עבורנו.

ההתמקדות היא כלי נהדר לפתירת בעיות או קונפליקטים פנימיים, להבנה ובהירות לגבי מה שמרגישים או רוצים בנושא מסויים, לקבלת החלטות, להתמודדות עם רגשות, להתפתחות רגשית ועוד.
היא אולי אחת הדרכים המרתקות והמעניינות ביותר להבנה והכרת האדם את עצמו. היא דרך חיים של מודעות עצמית.

כטכניקה, ההתמקדות פשוטה אך מלאה בעוצמה, משום שבחוויה התחושתית טמון ידע רב, שאם נקשיב לו, נוכל להעמיק פנימה, ובהמשך – לשנות ולהשתנות.

התמקדות לשחרור מ"תקיעות"

"כל הרגשה רעה היא אנרגיה פוטנציאלית לקראת דרך קיום נכונה יותר, אם מעניקים לה את המרחב הדרוש לה כדי לנוע לקראת תיקונה." ותהליך ההתמקדות מאפשר "יציאה מהתקיעות". תחושת התקיעות משתחררת ומאפשרת בחירה בהתנהלות שונה מהדפוס הרגיל והמקובע שלנו. 

ההתמקדות מסייעת לנו לפתור קונפליקטים פנימיים, לשחרר רגשות מעיקים כמו חרדה, חרטה וכעסים ולהתמודד עם זכרונות ותחושות מהעבר. היא מאפשרת לנו לסלול את הדרך לריפוי פנימי, לחוש הקלה פיזית, להרפות ממתחים ולהתמודד באופן יעיל יותר במצבים קשים.

לשיחת היכרות ללא עלות השאירו פרטים: